Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski


"Gdzie są chłopcy...Gdzie dziewczęta z tamtych lat?"
koncert OTM
w Kolegiacie Św.Marcina w Opatowie
01.08.2018r.


Młodzi artyści z Opatowskiego Teatru Muzycznego juz po raz piąty zaprezentowali koncert upamiętniający bohaterów Powstania Warszawskiego. Dzięki uprzejmości ks. dr Michała Spocińskiego, to artystyczne wydarzenie odbyło się w Kolegiacie Św. Marcina w Opatowie. 1 sierpnia 2018 r o godz. 17.00 dżwięk syreny przypomniał Opatowianom o 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, natomiast o godz. 18.30 rozpoczął się koncert ''Gdzie są chłopcy, gdzie dziewczęta z tamtych lat? ''.
Scenariusz wspomnianego spektaklu muzycznego został opracowany przez Edytę Gwoździk, która go także wyreżyserowała. Wokaliści zostali przygotowani przez Magdalenę Szemraj, która była odpowiedzialna za stronę muzyczna tego przedsięwzięcia. Scenografia do koncertu została wykonana przez Beate Piątek.
Sięgnęliśmy do piosenek śpiewanych podczas Powstania, ale także do współczesnych, które nawiązują do tamtych wydarzeń- powiedziała Magdalena Szemraj. Wykorzystaliśmy teksty będące wspomnieniami uczestników Powstania Warszawskiego, wiersze Tadeusza Gajcego, K.K.Baczyńskiego, Anny Świerszczyńskiej i anonimowych poetów tworzących w tym tak okrutnym czasie- kontynuowała pani Edyta Gwoździk. Przygotowując spektakl staraliśmy się odtworzyć atmosferę towarzyszącą tym wszystkim, którzy nie opuścili swej ukochanej Warszawy i chcieli walczyć w jej obronie z narażeniem własnego życia. Udało nam się uzyskać to dzięki przejmującym tekstom prezentowanym przez artystów OTM, niezwykłej muzyce, fragmentom audycji Powstańczego Radia '' Błyskawica'', kostiumom artystów oraz wyeksponowanym rekwizytom stanowiącym wiele rodzinnych pamiątek z okresu II wojny światowej- powiedziała Edyta Gwoździk.
Koncert wzruszał, wywoływał wiele emocji i łez u licznie zgromadzonej publiczności, co oznacza, że spełnił swoja misję, abyśmy nigdy nie zapomnieli o '' tych wszystkich, którzy szli przed nami z okrzykiem Ojczyzna i z męką szaloną, aby nas zbawić[...] dla jutra''. Po koncercie dyrektor Opatowskiego Ośrodka Kultury- Dorota Jopek podziękowała prałatowi dr Michałowi Spocińskiemu za przyjęcie artystów w murach Kolegiaty oraz Edycie Gwoździk i Magdalenie Szemraj zawzruszający koncert i znakomite przygotowanie artystów. Słowa podziękowania skierowała także do przcowników OOK za ich zaangażowaniew przygotowanie koncertu.
Wyrazy wdzięczności za ogromną aktywność artstyczną wyraziła pani Edyta Gwoździk dziękując artstom za ich pracę i wciąż rozwijane talenty. Swoje słowa podziękowania skierowała także do wiernej publiczności stale przybywajacej na koncerty OTM oraz do ks dr Michała Spocińkiego za jego życzliwość i sympatię do przedsięwzięć artstycznych tej grupy.
W koncercie wystąpili:
Natalia Pyszczek, Marta Mruk, Zuzanna Wiśniewska, Karolina Grabowiec, Karolina Szemraj, Maja Gorazd, Mateusz Wożniak, Alicja Smolarska, Inga Gumuła, Weronika Gumuła, Zuzanna Gwoździk, Karolina Andzel, Paulina Andzel, Aleksandra Molisak, Aleksandra Kolasa, Magdalena Grzyb, Natalia Szymańska, Zuzanna Zwolińska, Karolina Strzępska, Katarzyna Gardynik, Andrzej Raczyński, Mateusz Firmanty, Konrad Zygadło, Kacper Wałek, Michał Kozakiewicz, Grzegorz Słowik

Tekst: Edyta Gwoździk Foto: Andrzej Klimont proj.graf.plakatu, edycja foto:Renata ZybałaPoczątek strony

Copyright © 2007-2012
Administracja strony www:Renata Zybała
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie