Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski


"Jarmark Opatowski"
02-03.06.2018r.proj.graf: Renata Zybała

Oficjalnego otwarcia "Jarmarku Opatowskiego" dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki wraz z zaproszonymi gośćmi z Węgier i Słowacji.W imieniu samorządu wszystkich obecnych powitała Burmistrz Gminy Bercel na Węgrzech. Burmistrz Modrego Kamienia na Słowacji podziękował za zaproszenie na jarmark i serdecznie wszystkich pozdrowił. Zostały odegrane hymny trzech krajów: Polski, Węgier i Słowacji.
W sobotę na scenie wystąpili aktorzy Łódzkiej Agencji Koncertowej w musicalu dla dzieci pt. "Tajemniczy Zamek" .Dodatkowo animatorzy poprowadzili konkursy z nagrodami dla dzieci. Bajkę i zabawy animacyjne ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatowie. Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie ze SP nr 2 i 1 w Opatowie.
Podczas Jarmarku poznaliśmy wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Cech Rzemieślników i przedsiębiorców w Opatowie. Odbył się też konkurs na "smaki krówki opatowskiej". Publiczność przeniosła się również w "Muzyczną Podróż przez Wieki" z Iwoną Augustyn i Grzegorzem Mańkowskim- był to koncert muzyki poważnej.
W pierwszym dniu jarmarku na scenie opatowskiego amfiteatru wystąpiła "Kapela Ludowa Opatów", finaliści "XLII Buskich Spotkań z Folklorem". Wieczorem z koncertami wystąpiły zespoły: z kategorii hip-hop i rap"BRO" oraz rockowy"Alergen".

Drugi dzień "Jarmarku Opatowskiego" zapoczątkowała Opatowska Orkiestra Dęta im. Józefa Grudnia OOK.
Na scenie zaprezentował się Opatowski Teatr Muzyczny Opatowskiego Ośrodka Kultury z musicalem "Komeraże i romans Szpicbródki".
Po południu odbył się koncert znanego artysty estradowego:aktora i piosenkarza Aloszy Awiedjewa. Intymna atmosfera szczególnej rozmowy przyciągnęła wielopokoleniową publiczność.
Wieczorem z koncertem muzyki etnicznej i folkowej wystąpił zespół "Joryj Kłoc".
Na zakończenie dwudniowego "Jarmarku opatowskiego" odbył się koncert zespołu rock-pop "RED LIPS".
Jarmarkowi towarzyszyły jak co roku stoiska informacyjno-reklamowe, prezentacje wyrobów rękodzielniczych oraz wesołe miasteczko dla najmłodszych. Honorowy patronat nad wydarzeniami sprawowali Marszałek Adam Jarubas oraz Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki.

Tekst: Renata Zybała Foto: Andrzej Klimont


Początek strony

Copyright © 2007-2012
Administracja strony www:Renata Zybała
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie