Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy KrzyżanowskiSpotkanie "Bezpieczny senior i nie tylko..."
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opatowie
Komenda Powiatowa Policji w Opatowie
dn.04.12.17r.Wczoraj w kawiarni "Gwarek" Opatowskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa seniorów. Zgromadzonych powitała Janina Sobala -prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Opatowie. Spotkanie poprowadzili policjanci: asp. Krzysztof Pietrzyk, podkom. Agata Frejlich oraz asp. szt. Sławomir Bednarski, którzy opowiadali o potencjalnych zagrożeniach w codziennym życiu.
Policjanci przedstawili min. nową metodę poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która działa od września 2016 r. Z mapy może korzystać każdy obywatel, aby anonimowo i bezpłatnie zgłaszać problemy występujące na danym terenie lecz nie wymagające natychmiastowej interwencji. Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest weryfikowane przez funkcjonariuszy.
Ponadto przedstawiono charakterystykę oszustw metodą na wnuczka i na policjanta, której ofiarą najczęściej padają seniorzy. Dzięki krótkim filmom uczestnicy spotkania zapoznali się z sytuacjami zagrożeń, jakimi są np. spotkania z oszustami podającymi się za pracowników instytucji, podpisywanie rozmaitych umów, nieprzemyślane zakupy. Policjanci zaproponowali szereg porad, które mogą zapobiec kradzieżom.
Spotkanie było zorganizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opatowie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Opatowie i Opatowskiego Ośrodka Kultury.

Początek strony

Copyright © 2007-2012
Administracja strony www:Renata Zybała
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie