Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski


Korowód Niepodległości
dn.07.09.18r.

W ramach gminnych obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości w Opatowie pod hasłem Symbole Narodowe odbył się Korowód Niepodległości.
Impreza była prawdziwą lekcją patriotyzmu o symbolach narodowych. Najmłodsi poznali genezę godła, flagi oraz hymnu oraz wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej.Podczas spotkania dzieci dowiedziały się też jak należy zachowywać się podczas uroczystości państwowych o co zadbała podkom. Agata Frejlich z KPP w Opatowie.
Uroczystość zakończyła się korowodem w barwach narodowych, który przeszedł na opatowski rynek gdzie zostały złożone znicze przed pomnikiem mjra Ludwika "Topora" Zwierzdowskiego.
W spotkaniu w amfiteatrze Opatowskiego Ośrodka Kultury wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opatowie, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opatowie, Szkoły Podstawowej w Kobylanach oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Opatowie.
Podczas uroczystości wartę przy pomniku pełnili uczniowie z Technikum im. gen. W. Andersa ZDZ w Opatowie.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Opatów Andrzeja Chanieckiego.Tekst:Sandra Krakowiak, foto: Renata Zybała
Edycja zdjęć na stronę: Renata Zybała

Początek strony

Copyright © 2007-2012
Administracja strony www:Renata Zybała
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie