Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski


"Wakacyjny Turniej Szachowy
o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatów"
w amfiteatrze OOK
dn.19.08.18r.Już po raz trzeci w Opatowie odbył się "III Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatów" . Organizatorami turnieju szachowego byli Opatowski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta i Gminy Opatów. Partnerem Klub Szachowy Debiut z Ostrowca Św. Z roku na rok opatowski turniej cieszy się coraz większym powodzeniem.
W tym roku do udziału w rozgrywkach przybyli zawodnicy nie tylko z Opatowa i Ostrowca Św. ale także z Katowic, Wrocławia , Szczekocin czy Radomia. Jak podkreślali zawodnicy gra w szachy to dobry sposób na zagospodarowanie czasu wolnego . Marek Chuchała do Opatowa przyjechał z Radomia wraz z wnukami, którym zaszczepił miłość do szachów. Jak mówi- kiedy tylko pozwala czas gramy i ćwiczymy. Sam próbuję grać z komputerem z różnym skutkiem .
Pani Anna Grudzień na opatowski turniej przyjechała z całą rodziną z Ostrowca Św. Zarówno ona jak i mąż a także dzieci grają w szachy. W dzisiejszym turnieju zdobyli aż pięć pucharów .
Dla siedemnastoletniego Huberta Zięby z Katowic to był pierwszy turnieju szachowy . Grę w szachy zaszczepili w nim znajomi ze Szwecji. Jak mówi szachy uczą cierpliwości .
Zawodnicy rozegrali 9 rund systemem szwajcarskim.

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatów wywalczył Filip Oparowski z OOK zajmując pierwsze miejsce w kategorii Open. Miejsce drugie zajął Andrzej Rosiński z Opatowa a trzecie Mariusz Grudzień z Ostrowca Św.

W kategorii do 12 lat : Miejsce I - Wiktor Gawlik z Ostrowca Św, II - Maria Grudzień z Ostrowca Św, III - Grzegorz Gawroński ze Szczekocin .

W kategorii "Kobiety" . Miejsce I - Maria Grudzień z Ostrowca Św, II - Barbara Grudzień z Ostrowca Św, III - Anna Grudzień z Ostrowca Św.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali dyplomy za udział w turnieju oraz pamiątkowe kubki z edycji limitowanej z grafiką Opatowa. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy oraz pamiątkowe albumy.Nagrody wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki, Dorota Jopek- Dyrektor OOK oraz sędziowie turnieju: Andrzej Skrzypczak, Tomasz Skrzypczak i Andrzej Wójcik- instruktor sekcji szachowej OOK. Andrzej Chaniecki Burmistrz Miasta i Gminy Opatów podziękował wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i zaprosił miłośników szachów za rok na kolejny turniej.


Regulamin- Kliknij aby pobrać
Tekst: Barbara Kasinska Foto: Andrzej Klimont
Projekty graficzne konkursu, edycja zdjęć na stronę: Renata Zybała

Początek strony

Copyright © 2007-2012
Administracja strony www:Renata Zybała
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie