Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski


"XXVIII Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski"
eliminacje miejsko-gminne
23.04.2018r.

Dziś w Opatowie odbyły się eliminacje miejsko - gminne "XVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży szkoł podstawowych, a także zespołów recytatorskich i teatralnych działających przy placówkach i instytucjach kultury. W eliminacjach wzięło udział 25 uczestników z terenu gminy Opatów, którzy recytowali wiersze m.in Doroty Gellner, Juliana Tuwiam, Jana Brzechwy , Wandy Chotomskiej czy Rafała Lasoty. Podczas występów jury brało pod uwagę nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu i jego interpretację, ale także dykcję i modulację głosu oraz ruch sceniczny. Mali artyści wykazali się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi.

W kategorii I tytuł Mistrza Słowa zdobyli:
Julia Pietrzykowska, Maciej Wydrych.
W kategorii I nominacje do kolejnego etapu uzyskali:
Jakub Banasik ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opatowie , Izabela Niewiadomska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opatowie , Maciej Wydrych ze szkoły Podstawowej Nr 1 w Opatowie, Sebastian Zdyb ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opatowie.
W kategorii II tytuł Mistrza Słowa zdobyły:
Maja Jagodzińska, Nikola Motyl, Julia Nowacka.
W kategorii II nominację do kolejnego etapu zdobyła:
Julia Czerwik ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opatowie
W kategorii III tytuł Mistrza Słowa zdobyli:
Mateusz Ciepiela, Nadia Wasielewicz
W kategorii III nominacje do kolejnego etapu zdobyli:
Zuzanna Kot ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opatowie, Faustyna Kucharska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opatowie,Magdalena Staniek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opatowie.
Wyróżnienia otrzymali: Maja Gajda, Karol Nowak, Aleksandra Paluch, Krystian Pawlica, Jakub Pietrzykowski, Lena Waga, Kamil Zając, Angelika Bansińska, Piotr Posmyk, Julia Pasternak.

Eliminacje powiatowe odbedą się 27 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie , a finał konkursu Dziecięcy Festiwal Słowa odbędzie się w dniach od 25 do 27 maja w Starachowicach.

W komisji konkursowej zasiadły - Sandra Krakowiak (Regionalna Rozgłośnia Radio Opatów/OOK), Danuta Szypulska (Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie), Dorota Jopek (OOK).Organizatorem eliminacji miejsko-gminnych konkursu był Opatowski Ośrodek Kultury.Początek strony

Copyright © 2007-2012
Administracja strony www:Renata Zybała
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie