Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski
Wernisaż wystawy fotografii
poświęconej wizycie
Papieża Jana Pawła II
w Sandomierzu
25.04.2014 r.
Opatów, dn. 25.04.2014r


25 kwietnia w Opatowskim Ośrodku Kultury odbyło się otwarcie wystawy fotografii "Ojciec Święty".
Wystawa stanowi wizualną dokumentację pielgrzymki Jana Pawła II - tak często nazywanego "papieżem podróżnikiem" do Sandomierza.
..."Ze czcią pozdrawiam Ziemię Sandomierską, tak bardzo mi bliską.
...Ileż to razy nawiedzałem Ziemię Sandomierską, jakże często dane mi było spotkać się z historią Waszego miasta i uczyć się tu dziejów narodowej kultury. Utaiła się bowiem w tym mieście jakaś przedziwna siła, ktróej źródło tkwi w chrześcijańskiej tradycji. Jest bowiem Sandomierz wielką księgą wiary naszych pradziadów. Zapisali w niej wiele stronic święci i błogosławieni"... - Jan Paweł II - 12 czerwca 1999 rok, Sandomierz.
W otwarciu wystawy uczestniczył Tomasz Staniek - przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Żychowski vice przewodniczący Rady Miasta, Beata Wrzołek, Krzysztof Kawalec - radni Rady Miasta, ks.Artur Barański oraz pomysłodawca wystawy Zbigniew Puławski.
..."Dzisiaj zanurzamy się w taką sentymentalną podróż do czasów pontyfikatu Jana Pawła II zwłaszcza w tych dniach przed ogromnym wydarzeniem dla kościoła powszechnego, kościoła na całym świecie do pontyfikatu nauczania Jana Pawła II i Jana XXIII, do pontyfikatów tych dwóch papieży. Na pewno osoba Jana Pawła II jest nam bliska z racji tego, że był naszym rodakiem. I tutaj wracamy do takiej sentymentalnej podróży, bo ta osoba jest nam bliska uczuciowo..." - mówił Tomasz Staniek.
..." Z wielką radością tu przyjechałem i oglądając te zdjęcia powiem, że serce mocniej mi zabiło. Jan XXIII i nasz rodak Jan Paweł II to byli papieże, którzy niesamowicie wychodzili do drugiego człowieka. Oni pociągali swoją prostotą, radością i uśmiechem..." - mówił ks. Artur Barański. Wystawa była wielokrotnie prezentowana w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Kielcach a także na KUL-u w Lublinie. To nie tylko historia i wspomnienie, ale ciągle brzmiący dźwięk, który ma poruszyć serca. jest to także znak przewodni, który ma wyznaczać drogę na przyszłość. Zdjęcia są refleksją nad całym pontyfikatem Jana Pawła II, który już niebawem stanie się świętym. Autorami zdjęć są: Marek Banaczek, Rafał Biernicki, Marek Bronkowski, Jacek Gospodarczyk, Roman Hara, Dariusz Karnas, Jerzy Krzemiński, Zbigniew Puławski, Jerzy Kalisz, Bogusław Myśliwiec, Wacław Pintal, Krzysztof Sykutowski i Jerzy Głowacki.
Inicjatorem i komisarzem wystawy jest Zbigniew Puławski regionalista i fotografik.
Wystawę będzie można zwiedzać do 19 maja br. w kawiarni "Gwarek" Opatowskiego Ośrodka Kultury.Początek strony

Copyright © 2007-2012
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie