Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski
DZIECIĘCA GRUPA TEATRALNA"Smutna Baba Jaga"

Na zakończenie roku kulturalnego najmłodsza grupa przygotowała ilustracje wiersza "Smutna Baba Jaga " Joanny Papuzińskiej. W smutnym życiu Baby Jagi pojawiły się dzieci, które pomogły jej uporać się z wieloma problemami, zaprosili do wspólnej zabawy i zostali przyjaciółmi.
W przedstawieniu wystąpili: Czerwik Julka, Czub Ala, Flisek Agatka, Gawłowski Kuba, Jabłońska Ania, Kawalec Kuba, Kucharska Faustynka, Łączek Ania, Maliński Bartosz, Mrozowska Zosia, Skrok Oliwka, Słowik Michał, Wiącek Krystian, Włodarczyk Dawid, Wójcik Karolinka. Rolę smutnej Jagi zagrała Zosia Skórska."Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"

W przedstawieniu bajkowy świat został postawiony na głowie. Urlop zafundowali sobie: Zła Królowa- macocha Śnieżki, Baba Jaga z bajki " Jaś i Małgosia", Wilk z "Czerwonego Kapturka", Smok Wawelski, Kasieńka i Haneczka z "Kopciuszka". Łatwo się domyśleć, że skutki tej roszady okazały się katastrofalne dla poszczególnych bajek. Na szczęście wszystko wróciło do normy, bo jak wiadomo porządek musi być. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło….
W przedstawieniu wystąpili: Adamski Olek - Jaś, Andzel Karolinka - Kopciuszek , Andzel Paulinka - Smok Wawelski, Bara Dorotka - Baba Jaga, Bełczowska Klaudia - Wilk, Czerwik Julka - Krasnoludek, Dyka Wiktoria - Krasnoludek, Hołody Amelia - Kasieńka, szewc Dratewka, Iskra Julka - Krasnoludek, Kwiecień Konrad - Król Krak , Gajowy, Łączek Ania - Krasnoludek, Roszczypała Martynka - Babcia, Trytko Amelka - Zła Królowa,Wielgus Ola - Małgosia, Czerwony Kapturek, Wisowska Klara - Haneczka , Macocha."Prawo Jazdy"

Wieka Rada to komisja egzaminacyjna, w której zasiadają dwie potężne czarownice Abra i Kadabra. To One decydują, kto może legalnie posługiwać się zaklęciami i czarami, czyli otrzyma "prawo jazdy" i tytuł czarownicy. Do egzaminu przygotowują się (nie) czarownice: Ruda, Truda i Jaga. Lekceważą zakazy i polecenia dwóch czarownic, nie słuchają też rad starszej koleżanki Jędzuni i wbrew regulaminowi sięgają do Wielkiej Księgi Czarów. Skutki są nieprzewidywalne. Jędzunię zamieniają w Kicię, a złe czarownice Abrę i Kadabrę w dobre wróżki.
W przedstawieniu wystąpiły: Bara Dorotka - Kadabra, Bełczowska Klaudia - Jedzunia, Kicia, Dyka Wiktoria - Jaga, Iskra Julka - Ruda, Roszczypała Martynka - Abra, Wit Madzia - Truda,

"Dzień Matki" w Opatowskim Ośrodku Kultury
26.05.2015 r.


"Na zielonej łące"

Wschód słońca obudził wszystkich mieszkańców zielonej łąki. Ten dzień był wyjątkowy. Mała żabka, postanowiła zwiedzić pobliską okolicę. Wieczorem okazało się, że nie potrafi odnaleźć drogi powrotnej do domu. Rodzina martwiła się i wszyscy jej szukali. Dzięki życzliwości wielu przyjaciół niegrzeczna żabka wróciła do mamy. Obiecała, że zawsze już będzie grzeczna. Mieszkańcy łąki mogli spokojne zasnąć. W przedstawieniu wystąpili :
- Bociany: Gawłowski Kuba, Kawalec Kuba, Maliński Bartosz, Słowik Michał, Włodarczyk Dawid,
- Mama Żabka: Kucharska Faustynka,
- Niegrzeczna Żabka: Czerwik Julka,
- Pszczółki: Flisek Agatka, Skórska Zosia.
- Słoneczko: Wójcik Karolinka,
- Zajączek: Jeżewska Lenka
- Żabki: Jabłońska Ania, Łączek Ania, Mrozowska Zosia, Skrok Oliwka,
- Żuczek: Wiącek Krystian.
"Bajkowy kogel-mogel"Finał
XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego
Starachowice 29 - 31 maja 2015r

Magdalena Wit z Dziecięcej Grupy Teatralnej uczestniczyła w 25 edycji festiwalowej zabawy z "żywym słowem" i teatrem w warsztatach aktorsko- recytatorskich oraz wielu innych atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych recytatorów przez Starachowickie Centrum Kultury. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Pani Barbara Kurek i Starachowickie Centrum Kultury. Od lat właśnie w tym mieście organizowany jest etap końcowy, na który przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski, wyłonieni podczas kilkustopniowych eliminacji . Madzia została nagrodzona symboliczną nagrodą "Kluczem do Tajemnicy Słowa"Nominacja do Finału
XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego
Starachowice 29 - 31 maja 2015r

W dniu 05.05.2015r w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się eliminacje wojewódzkie XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego dla powiatów: ostrowieckiego, opatowskiego, sandomierskiego, staszowskiego, starachowickiego.
Konkurs jest imprezą otwartą, skierowaną do dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych, a także zespołów recytatorskich i teatralnych działających przy placówkach i instytucjach kultury. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Pani Barbara Kurek i Starachowickie Centrum Kultury. Od lat właśnie w tym mieście organizowany jest etap końcowy, na który przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski, wyłonieni podczas kilkustopniowych eliminacji .
Nominację do Finału XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach, który odbędzie się w dniach 29 maja - 31 maja 2015r., otrzymała Magdalena Wit reprezentująca Dziecięcą Grupę Teatralną
Przed Madzią Wit 25 edycja festiwalowej zabawy z "żywym słowem"
i teatrem, warsztaty aktorsko- recytatorskie oraz wiele innych atrakcji przygotowanych dla najmłodszych recytatorów przez Starachowickie Centrum Kultury.XXV Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski Eliminacje miejsko - gminne. Opatów, dn. 21.04.2015r.

W dniu 21 kwietnia 2015r., w Opatowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejsko - gminne XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Do konkursu przystąpili recytatorzy z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kobylanach, z Dziecięcej Grupy Teatralnej działającej w Opatowskim Ośrodku Kultury. Zgodnie z regulaminem, dzieci prezentowały dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy.
Do repertuaru zostały wybrane utwory Juliana Tuwima, Elizy Rozdoby, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Haliny Niewiadomskiej, Lecha Pijanowskiego, Ewy Skarżyńskiej, Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner i wielu innych. Prezentacje konkursowe oceniała komisja artystyczna w składzie: przewodnicząca Sandra Krakowiak - Opatowski Ośrodek Kultury- Radio Opatów, Elżbieta Rzepecka - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kobylanach, Danuta Szypulska - Powiatowa i Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie. Komisja oceniała według następujących kryteriów: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu 35 uczestników Komisja przyznała wyróżnienia i nominacje do II etapu konkursu -powiatowego. Wszystkie recytatorki reprezentujące Dziecięcą Grupę Teatralną - Karolina Andzel, Paulina Andzel, Dorota Bara, Amelia Hołody, Julia Iskra, Natalia Misiołek, Martyna Roszczypała, Magdalena Wit otrzymały Nominacje kwalifikujące je do kolejnego etapu konkursu.I Orszak Trzech Króli


opiekun artystyczny - mgr DOROTA JOPEK
zajęcia w grupach wiekowych

Dziecięca Grupa Teatralna
Gimnazjalna Grupa Teatralna
Kółko Recytatorskie
zapisy w pokoju nr 10

Początek strony

Copyright © 2007-2012
Administracja strony www:Renata Zybała
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie