Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski
"Ferie Zimowe"
12-25.01.2018r.

Od 12 do 25 lutego 2018 r. w Opatowskim Ośrodku Kultury odbywały się "Ferie zimowe" .
Od poniedziałku do piątku dzieci uczestniczyły w zajęciach świetlicowych, podczas których spędzały wspólnie czas na zabawach: ruchowych, plastycznych, recytując i ucząc się piosenek.
Oprócz tego odbywały się zajęcia plastyczne na których najmłodsi malowali na szkle, wykonywali styropianowe ozdoby, kwiaty z papieru, origami, cudaczki z papierowych talerzyków, kartki walentynkowe .
Na warsztatach dziennikarskich dzieci uczyły się przeprowadzania wywiadów, spotkały się też z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie Opatów: podkom. Agatą Frejlich i sierż. szt. Katarzyną Czesną-Wójcik oraz opatowskim pisarzem Arturem Dębskim. Dzieci pytały min. o pracę kobiet w policji albo kto to jest dzielnicowy. Dowiedziały się też jak to jest pisać książki i skąd się biorą na nie pomysły.
Dla młodzieży były zajęcia teatralne, dla wszystkich, bez względu na wiek: warsztaty modelarstwa miniaturowego, gry i zabawy logiczne- szachy, warcaby oraz "Gry bez prądu" czyli planszówki, karcianki, sesje RPG i bitewniaki.
Każdy mógł zabawić się na popularnej zabawie karaoke czyli pośpiewać bez względu na umiejętności wokalne. Podczas ferii odbyły się też warsztaty plakatu, gdzie dzieci i młodzież przyswoiły podstawowe pojęcia dotyczące tej specyficznej formy reklamy.W trakcie ferii można było doskonalić umiejętności muzyczne: gry na instrumentach dętych oraz wokalne - u dzieci, młodzieży i seniorów.
13 lutego odwiedziny złożyli asp. Krzysztof Pietrzyk i mł. asp. Paweł Łasak z KPP Opatów, którzy przypominali najmłodszym o telefonach alarmowych i właściwej reakcji w sytuacjach zagrożenia.
Ferie zakończyły się programem artystycznym w wykonaniu uczestników. Upominki dzieciom wręczyła sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Opatów Barbara Kłosińska.
Początek strony

Copyright © 2007-2012
Administracja strony www:Renata Zybała
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie