Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski


"Lato w mieście"
03-14.07.17r.Od 3 lipca do 14 lipca 2017 r. w kawiarni "Gwarek" OOK trwały zajęcia artystyczno-rekreacyjne zorganizowane przez Opatowski Ośrodek Kultury.
Dzieci utworzyły drużyny: "Amigos", "Niepokonani" oraz "Błyskawice", w których współzawodniczyły w poszczególnych konkurencjach , za co były nagradzane punktami. Ponadto zbierały punkty min. za zachowanie i utrzymywanie porządku w sali oraz za przygotowywanie w domu zagadek , lub dodatkowych prac plastycznych .
Były zabawy teatralne- recytacja wierszy, ćwiczenia łamańców językowych, ruchowe- taniec, kręcenie hula-hop, ciuciubabka, zabawy chustą animacyjną, plastyczne- wspólne wykonywanie hasła akcji , prac na konkurs plastyczny zorganizowany przez OOK: "Opatów Twoimi Oczami", kolorowanek ,prac z plasteliny , wokalne: wspólne śpiewanie piosenek. Nie zabrakło ulubionych dziecięcych zabaw, jak np. "głuchy telefon" ,"mucha". Dzieci ćwiczyły też wystąpienia publiczne opowiadając ciekawe i zabawne historie ze swojego życia, bawiły się też w "ciuciubabkę", "zdobywanie punktów z piłką", "ludziki z ludkami", "zabawa w liczby", "w chowanego", "zabawa w rzeźbiarza" , "przeglądanie się w lustrze" oraz " w kolory".
Dnia 12 lipca dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Opatowie : Oficer Agata Frejlich i Katarzyna . Dzieci zobaczyły jak funkcjonuje policja , mogły wsiąść do samochodu policyjnego oraz na motocykl jak i również przymierzyć kombinezon ochrony policji.
Wspólne zabawy sprzyjają integracji, dają możliwość uczenia się poprzez zabawę i są odskocznią od czasu spędzonego przed ekranem komputera lub telewizora.
W piątek, 14 lipca odbyło się uroczyste zakończenie. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny dla rodziców i najbliższych osób oraz zaproszonych gości. Publiczność mogła podziwiać: taniec, recytację, śpiew, a nawet pokaz akrobacji. Pamiątkowe dyplomy wręczyły: Panią Oficer Agatę Frejlich ,Grażynę Arczewską i Anna Kutyła z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Zajęcia artystyczno-rekreacyjne pn."Lato W Mieście" były dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opatowie.Początek strony

Copyright © 2007-2012
Administracja strony www:Renata Zybała
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie