Menu

Aktualności
Opatowski Teatr Muzyczny OOK
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja fotograficzna
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012
Archiwum 2013

Ignacy Krzyżanowski
SEKCJA MODELARSKA

Sekcja modelarska w Opatowskim Ośrodku Kultury działa od 26 lutego 2015 roku. Powstanie sekcji spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.W zajęciach biorą udział dzieci od 9-go roku życia.
Na zajęciach uczestnicy budują różne modele: samoloty, czołgi, okręty, figurki itp. Poznają historie, a przy okazji rozwijają swoje umiejętności plastyczno-techniczne. Uczą się technik klejenia,malowania i radzenia sobie z problemami natury technicznej, co przenosi się na życie codzienne.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w czwartek od godz 16-tej. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Zapisy do sekcji prowadzone są przez cały rok.
Zajęcia prowadzi Sławomir Kitowski.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach!!!

...


Wernisaż wystawy sekcji modelarskiej i plastycznej
20.06.2016 r.W ubiegły poniedziałek zorganizowaliśmy wernisaż prac uczniów sekcji plastycznej i modelarskiej powstałych podczas roku artystycznego 2015 /2016 r.
Modelarze zaprezentowali 45 modeli, w tym: czołgi, samoloty, ale też figurki w różnych skalach, samochody, a nawet maszyny rolnicze. Jest to tylko fragment tworzonej przez sekcję modelarską kolekcji, wiele modeli jest w trakcie realizacji.
Na wystawę prac uczestników sekcji plastycznej złożyło się około 400 prac w technikach rysunkowych i malarskich, w tym: batik, pastela, wycinanka, origami, kalkodruk, fotomontaż, techniki mieszane. Tematyka prac była zróżnicowana: pejzaż, portret, postacie bajkowe, scenki rodzajowe.
Głos zabrali instruktorzy zajmujący się sekcjami: plastyczną i modelarską OOK: Pani Beata Piątek i Pan Sławomir Kitowski, którzy opowiedzieli o pracy w swoich sekcjach.
Podczas otwarcia obecny był Jacek Cheba - Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowie, który pogratulował młodym artystom talentu i życzył im sukcesów w dalszej twórczości.


Początek strony

Copyright © 2007-2012
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie