Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum

Grand Prix i II miejsce w Lipsku

W Lipskim Centrum Kultury 17 czerwca odbył się XX Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, w którym udział wzięły dwie solistki Studia Piosenki Karolina Klusek i Barbara Chrapek.
Nasze reprezentantki doskonale wypadły na scenie Lipskiego Centrum Kultury a ich talent i praca zostały docenione przez jury konkursu. Karolina Klusek już po raz drugi zdobyła najwyższą nagrodę w tym przeglądzie, otrzymała GRAND PRIX. Barbara Chrapek występowała w kategorii wiekowej 14 - 16 lat.
Również urzekła jury swoim talentem i osobowością i otrzymała zaszczytne II miejsce.
Ogromnie gratulujemy i dziękujemy solistkom za ciężką pracę i za wspaniałe promowanie Opatowskiego Ośrodka Kultury.

Sukces Sary Al Kantar

Sara Al Kantar po raz kolejny zachwycała swoim talentem. W MDK w Kielcach 16 kwietnia uczestniczyła w konkursie piosenki angielskiej SING A SONG gdzie zajęła III miejsce!!! Wyróżniono ją wśród 167 uczestników. Ogromnie się cieszymy i gratulujemy znakomitej wokalistce!

WOKALISTKI STUDIA PIOSENKI W FINALE "PIOSENKI W MELONIKU"

W Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego 16 lutego odbył się VI Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej " Piosenka w meloniku ". Przed rzeszowską publicznością zaprezentowało się 52 wokalistów z 22 polskich miast. Wśród nich znalazły się wokalistki Studia Piosenki OOK Patrycja Rozmus i Karolina Klusek. Dziewczyny przeszły pierwszy etap festiwalu, polegający na wysłaniu nagrań utworów w swoim wykonaniu. Jury w składzie : Magda Steczkowska, Monika Szela i Robert Rozmus, po przesłuchaniu nadesłanych nagrań postanowiło zakwalifikować 52 osoby do finału i wśród nich znalazły się Patrycja i Karolina!
W finale nasze wokalistki zaprezentowały bardzo wysoki poziom, otrzymały wiele pochwał i ciepłych słów ze strony gwiazdorskiego jury.

Karolina Klusek otrzymała nagrodę w postaci wyróżnienia.

REPREZENTANTKI STUDIA PIOSENKI WE WŁOSZCZOWIE
W sobotę 28 lutego 2015r podopieczne pani Magdaleny Szemraj z Opatowskiego Ośrodka Kultury brały udział w eliminacjach wstępnych do ogólnopolskiego konkursu anglojęzycznego pt. "The Joy of singing" we Włoszczowie. Opatów reprezentowały: Barbara Chrapek, Karolina Klusek, Natalia Pyszczek, Patrycja Rozmus, Agata Soja, Anna Surma oraz Wiktoria Seweryńska. Poziom konkurencji był bardzo wysoki, mimo to dziewczyny pokazały na co je stać i wszystkie szczęśliwie przeszły do finału, który odbył się 7 marca 2015r. Dwie uczestniczki zostały wyróżnione i odebrały nagrody rzeczowe. Były to Barbara Chrapek oraz Karolina Klusek. Nagrodę finansową oraz rzeczową za zajęcie trzeciego miejsca w swojej kategorii otrzymała Patrycja Rozmus śpiewając wielki przebój Whitney Houston - Run to you. Pozostała czwórka pomimo starań nie otrzymała żadnego wyróżnienia, ale to nie zniechęciło dziewczyn do szlifowania swoich talentów i udziału w innych konkursach.
\Wiktoria Seweryńska\

SUKCES PAULINY ANDZEL
1 grudnia odbyły się eliminacje wstępne do VIII Konkursu Piosenki " Śpiewamy przeboje naszych rodziców ". w Nowej Dębie. Uczestnicy walczyli o wejście do ścisłego finału i konkursu ostatecznego, który odbywał się 4 grudnia i wyłaniał laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W przesłuchaniach wzięło udział 120 solistów i zespołów muzycznych. Opatowski Ośrodek Kultury reprezentowali: Paulina Andzel, Julia Sapała, Zuzanna Wiśniewska, Anna Surma, Karolina Klusek, Agata Soja. Konkurencja była ogromna i ostatecznie jury wyłoniło 30 finalistów, w tym nasze solistki Paulinę Andzel, i Agatę Soję. W koncercie galowym zaszczytną nagrodę otrzymała Paulinka Andzel, która z Nowej Dęby przywiozła I miejsce, statuetkę i nagrodę rzeczową. Wyśpiewała wspaniały sukces, gratulujemy !

REPREZENTANTKA OPATOWA NA MECIE "WYGRAJ SUKCES" !
Prestiżowy festiwal "Wygraj Sukces" łączy młodych, utalentowanych wokalistów z całej Polski. Kolejna jego edycja przyniosła opatowskiemu studiu piosenki duży sukces, do którego droga nie była łatwa. W eliminacjach wstępnych konkursu wzięło udział w sumie ponad 2000 solistów z każdego niemal zakątka naszego kraju. Kolejnym etapem były eliminacje regionalne, na których silna grupa z Opatowa zaprezentowała swoje umiejętności. 28 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie można było wysłuchać przepięknych wykonań reprezentantek Opatowskiego Ośrodka Kultury: Karoliny Klusek, Agaty Soja, Patrycji Rozmus i Natalii Pyszczek. Ostatnim przystankiem festiwalu był ścisły finał w Tarnobrzegu, do którego zakwalifikowała się Agata Soja. 17-letnia wokalistka znalazła się w złotej setce XIX Edycji konkursu. Opatów reprezentowała 13 czerwca w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Sukces wyśpiewała wzruszającą interpretacją utworu Grzegorza Turnaua "Znów Wędrujemy". Atmosfera na festiwalu jest niesamowita. Poznałam wielu wspaniałych ludzi. Cieszę się, że mogłam zaprezentować się między tak fenomenalnymi wokalistami. Myślę, że dzięki temu zdobyłam ogromne doświadczenie. - mówi Agata. Jestem bardzo wdzięczna mojej instruktorce Magdalenie Szemraj, bo to dzięki jej ciężkiej pracy mogę tutaj być. - dodaje młoda wokalistka. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy opatowskiego Studia Piosenki.
/Agata Soja/

GRAND PRIX -KAROLINA KLUSEK 06.06.2014 r.
W Lipsku odbył się XVIII Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej -kategoria MUZYKA
Konkurs wokalny przebiegał w czterech kategoriach wiekowych, w których przyznano miejsca i wyróżnienia. Opatowski Ośrodek Kultury Studio Piosenki reprezentowała Karolina Klusek. Niezwykle wrażliwie, dojrzale i wzruszająco wykonała kompozycję Janusza Stokłosy pt. " Tylko w moich snach " , utwór pochodzący ze znanego musicalu METRO. Karolina ujęła jury swoją ciepłą, aksamitną, oryginalną barwą głosu i ciekawą interpretacją piosenki, zaskoczyła także ogromną siłą, mocą dźwięku ukrytą w filigranowej, delikatnej postaci. Pokonała ogromną konkurencję, uczestników z różnych stron Polski i otrzymała najwyższe wyróżnienie GRAND PRIX festiwalu. To wspaniały sukces wokalny i cudowna nagroda za talent, systematyczność, ciężką pracę i wytrwałość. Gratulujemy!

" Solistki Studia Piosenki w Pacanowie"
VIII Spotkania Mistrzów Muzyki w Pacanowie - 31maja
Wokalistki ze Studia Piosenki działającego przy Opatowskim Ośrodku Kultury, miały możliwość uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu muzycznym. Trzy solistki otrzymały szczególne zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów - Norwegia 2014 w ramach, którego prezentowały się na VIII Spotkaniach Mistrzów Muzyki. To niezwykłe zaproszenie otrzymują laureaci konkursów wokalnych szczebla wojewódzkiego, ogólnopolskiego, międzynarodowego w danym roku szkolnym. Paulina Andzel, Julia Sapała i Anna Surma miały możliwość wzięcia udziału w fascynujących i bardzo wartościowych warsztatach muzycznych, prowadzonych przez samych mistrzów - Agatę Steczkowską i Pawła Steczkowskiego. Tutaj dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat sztuki wokalnej, poznały zagadnienia muzyczne i uczestniczyły w zajęciach praktycznych, czego uwieńczeniem był wspólny występ u boku Agaty i Pawła Steczkowskich, jaki miał miejsce podczas ich recitalu. Kolejnym etapem Spotkań Mistrzów były przesłuchania konkursowe, które odbyły się w plenerze, na scenie zbudowanej na rynku miasta . Następnym punktem - atrakcją tego dnia był występ Formacji Chatelet. Nad całą imprezą czuwali konferansjerzy - znani aktorzy Monika Dryl i Michał Piela.
Nasze wokalistki przywiozły z Pacanowa niezapomniane wrażenia, nowe doświadczenia muzyczne, wokalne. Udział w tego rodzaju imprezie był dla nich ogromnych wyróżnieniem oraz wspaniałym prezentem na Dzień Dziecka. Naszym solistkom towarzyszyła opiekunka artystyczna, instruktor Studio Piosenki OOK Magdalena Szemraj.


" Śpiewamy przeboje naszych rodziców"
W Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie już po raz VII odbył się Konkurs Piosenki " Śpiewamy przeboje naszych rodziców", który kierowany jest do wokalistów i zespołów muzycznych z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Jak co roku konkurs składał się z dwóch etapów - eliminacji wstępnych, które miały miejsce 26 listopada oraz konkursu finałowego 2 grudnia. Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie reprezentowała grupa wokalistów ze Studia Piosenki: Ania Surma, Patrycja Rozmus, Agata Soja, Krystian łata, Karolina Klusek, Sara Al Kantar, Paulina Andzel, Natalia Pyszczek, Natalia Dziama, Szymon Banaś. W eliminacjach wstępnych brało udział ponad 80 osób, do finału zakwalifikowali się Ania Surma, Natalia Pyszczek, Szymon Banaś. Konkurs finałowy to widowisko muzyczne na bardzo wysokim poziomie, w którym uczestniczą tylko najlepsi, utalentowani, uzdolnieni muzycznie młodzi ludzie, wyłonieni przez jury w I etapie. Występy zespołów i solistów były imponujące, wszyscy byli doskonale przygotowani, pokazali piosenki z lat 70, 80 i 90 w nowych interpretacjach, w nowych zaskakujących odsłonach, aranżacjach. Po obejrzeniu i wysłuchaniu 25 podmiotów wykonawczych jury postanowiło przyznać tylko I miejsca w każdej z czterech kategorii wiekowych oraz nagrodę główną grand prix. W kategorii II dla uczniów z klas IV - VI I MIEJSCE zdobyła ANIA SURMA z piosenką " Szklana pogoda ". Mocne, rockowe wykonanie, oryginalna barwa głosu, charakter, osobowość i nowa ciekawa interpretacja utworu Małgorzaty Ostrowskiej spowodowały, że jury było jednomyślne. Ania wspaniale zaprezentowała się w tak trudnych zmaganiach, jej talent i praca zostały docenione! Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy! \Agata Soja\

WOKALIŚCI Z OPATOWA ZNÓW PODBIJAJĄ SCENĘ MUZYCZNĄ !
26 października artyści z Opatowskiego Ośrodka kultury brali udział w konkursie III edycji Festiwalu Piosenki "Za każdy uśmiech". Wokaliści mierzyli się z piosenkami Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Opatowskie Studio Piosenki w trzech kategoriach wiekowych reprezentowali: Patrycja Rozmus, Karolina Klusek, Natalia Dziama, Paulina Andzel, Sara Al Kantar i Krystian Łata. Jak zwykle nie zawiedli. Dziecięcy wdzięk i naturalność na scenie, w piosence "Co powie tata" zaprocentowały drugą nagrodą, którą otrzymała jedna z najmłodszych uczestniczek pierwszej kategorii Paulinka Andzel. Nagrody otrzymały też dwie nasze starsze wokalistki, Patrycja Rozmus i Karolina Klusek. Wzruszająca interpretacja piosenki pt. "Nie wierz mi nie ufaj mi" uwieńczona gromkimi brawami owocowała trzecim miejscem Patrycji. Publiczności podobał się także występ Karoliny. Brawurowe wykonanie piosenki "Tylko mnie poproś do tańca" dało jej wyróżnienie. Kolejny już sukces naszych wokalistek znów przysporzył nam wielkiej dumy. \Agata Soja\

Dnia 24 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii już po raz VIII odbył się festiwal piosenki religijnej im. Jana Pawła II.W tym roku zainteresowanie festiwalem było ogromne, przeszło 100 uczestników z powiatu staszowskiego, sandomierskiego i opatowskiego walczyło o miejsca na podium. Opatowski Ośrodek Kultury- Studio Piosenki-reprezentowała silna grupa wokalistów: Patrycja Rozmus, Agata Soja, Krystian Łata, Natalia Pyszczek, Paulinka Andzel. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom wykonawczy, prezentując repertuar współczesny, w trudnych, ambitnych aranżacjach. W I kategorii wiekowej , klasy I-III szkoły podstawowej, II miejsce zajęła 8-letnia Paulinka Andzel, która dojrzałością i wdziękiem wykonania oczarowała jurorów. W IV kategorii wiekowej , szkoły ponadgimnazjalne, również II miejsce zdobył Krystian Łata, prezentując piosenkę z tekstem samego Karola Wojtyły.

Sukcesy wokalne w Lipsku podsumowaniem całorocznej pracy w Studiu Piosenki

Dnia 21 czerwca w Lipskim Centrum Kultury odbył się XVII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Opatów reprezentowała silna kilkunastoosobowa grupa ze Studia Piosenki, które działa przy Opatowskim Ośrodku Kultury. W każdej nawet najmłodszej kategorii wiekowej mieliśmy swoich przedstawicieli. Poziom wykonań uczestników okazał się bardzo wysoki. Usłyszeliśmy różnorodny repertuar, w większości były to piosenki polskie w bardzo ciekawych aranżacjach i interpretacjach. Opatów zdobył aż 7 nagród. W pierwszej kategorii wiekowej od 6 do 10 lat II miejsce otrzymała Julia Sapała. W drugiej kategorii wiekowej od 11 do 13 lat I miejsce zdobył Szymon Banaś. W trzeciej kategorii wiekowej od 14 do 16 lat wyróżnienia otrzymały Karolina Klusek i Agata Soja. W ostatniej kategorii od 17 do 19 lat III miejsce zdobyła Patrycja Rozmus. Te sukcesy to wspaniałe podsumowanie roku artystycznego dla Studia Piosenki.

Sukces opatowskich wokalistek

2 marca w sali widowiskowej włoszczowskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje wstępne do VII Konkursu Piosenki Anglojęzycznej The Joy Of Singing Opatów reprezentowało 5 osób, Barbara Chrapek, Wiktoria Seweryńska, Karolina Klusek, Agata Soja i Patrycja Rozmus. Dziewczyny pomyślnie przeszły pierwszy etap i znalazły się wśród 85 uczestników konkursu właściwego, który z kolei odbył się 9 marca. Włoszczowska scena okazała się znów szczęśliwa dla opatowianek, dwie z nich Patrycja Rozmus i Agata Soja otrzymały nominacje do koncertu laureatów. Było to ogromne wyróżnienie dla Opatowa, ponieważ wśród 7 osób, laureatów kategorii szkół ponadgimnazjalnych aż dwie wokalistki reprezentowały Opatowski Ośrodek Kultury, Studio Piosenki. 10 marca w niedzielę odbył się koncert galowy konkursu, na którym oficjalnie ogłoszono wyniki i uroczyście wręczono nagrody. Agata Soja wyśpiewała w ogromnym stylu III miejsce piosenką Skyfall, a Patrycja Rozmus otrzymała wyróżnienie za równie interesujące wykonanie Natural Woman Arethy Franklin. Jesteśmy ogromnie dumni z tak utalentowanych artystek.

"VI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej"

07 lutego w Zespole Szkół Nr 1 W Opatowie po raz VI odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.
Wokalistki naszego Studia Piosenki odniosły kolejne sukcesy - II miejsce w kategorii szkół średnich zdobyły ex aequo Agata Soja i Patrycja Rozmus.
W kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce wyśpiewała Wiktoria Seweryńska.
Gwiazdą festiwalu był irlandzki muzyk, wokalista, który uświetnił ten dzień krótkim występem muzycznym.
W festiwalu wzięły udział - Agata Soja, Patrycja Rozmus, Wiktoria Seweryńska, Barbara Chrapek, Marta Mruk, Karolina Klusek

"Sukces Agaty Soi"

XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE w Radomiu
W grudniu w kilku miastach Polski, w Lipsku, Opocznie, Pionkach, Radomiu, Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Drzewicy, Białobrzegach, odbyły się eliminacje rejonowe do XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE, w których wzięło udział 1017 wykonawców.
15 grudnia w Lipsku w przesłuchaniach rejonowych uczestniczyły 4 wokalistki Studia Piosenki z Opatowskiego Ośrodka Kultury, przygotowane pod kierunkiem opiekuna artystycznego pani Magdaleny Szemraj - Karolina Klusek, Patrycja Rozmus, która otrzymała wyróżnienie, Marta Mruk, która również została wyróżniona oraz Agata Soja, która została nominowana do konkursu finałowego -
28 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Agata wraz z 25 wykonawcami, wyłonionymi w eliminacjach wstępnych przystąpiła do przesłuchań finałowych w Radomiu i znalazła się w ścisłej dziewiątce laureatów. Agata Soja reprezentująca Opatów zaśpiewała w koncercie galowym kolędę Gdy się Chrystus rodzi i ujęła wszystkich swoim mocnym, ciepłym głosem zdobywając III miejsce. W drugiej części koncertu na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej piosenki m. in Szymon Wydra z zespołem.
Udział w festiwalu o tak wielkiej randze był dla Agaty dużym wyzwaniem, ta młodziutka wokalistka udowodniła, że nie brak jej talentu, serca i pracowitości, pokonała ogromną konkurencje.

"Sukcesy wokalistek"

10 listopada w Domu Kultury we Włoszczowie odbyły się przesłuchania eliminacyjne do XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży TĘCZOWE PIOSENKI JANA WOJDAKA, w których udział brała młodziutka wokalistka Studia Piosenki - Barbara Chrapek. Otrzymała ona nominację do drugiego etapu, który odbywał się 16 i 17 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Basia brała udział w Koncercie Galowym i pośród kilkudziesięciu finalistów z całej Polski, reprezentowała Opatów.
Dnia 27 listopada odbyły się eliminacje wstępne do VI Konkursu Piosenki z lat 70, 80 i 90 - ŚPIEWAMY PRZEBOJE NASZYCH RODZICÓW w Nowej Dębie. Opatów reprezentowało 7 wokalistek - Marta Mruk, Patrycja Rozmus, Agata Soja, Natalia Dziama, Natalia Pyszczek, Wiktoria Marzec, Kinga Brodawka. Do drugiego etapu, koncertu finałowego - 4 grudnia, zakwalifikowały się Marta Mruk, Patrycja Rozmus i Agata Soja.
4 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie solistki zaprezentowały wysoki poziom artystyczny, ambitny repertuar i wyśpiewały wysokie miejsca na podium. I miejsce zajęła Marta Mruk z piosenką NIE OPUSZCZAJ MNIE, którą wykonywała w języku francuskim, III miejsce Patrycja Rozmus z piosenką WOMEN IN LOVE.

2 i 3 czerwca - VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej LUBELSKI TALENT w Piotrowicach
Warunkiem udziału w festiwalu było przesłanie płyty z nagraniem dwóch piosenek w wykonaniu wokalisty. Po przesłuchaniu nagrań jury wybrało spośród 70 osób z całej Polski, 26, które zakwalifikowały się do ścisłego finału i tym samym otrzymało zaproszenie na warsztaty wokalne prowadzone przez znakomitą polską wokalistkę Danutę Błażejczyk. Wśród finalistów znalazły się dwie osoby ze Studia Piosenki AGATA KSIĄŻKIEWICZ I MARTA MRUK. Obydwie solistki zaprezentowały na koncercie finałowym bardzo wysoki poziom.


15 czerwca - XVI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ W LIPSKU
9 osób ze Studia Piosenki wzięło udział w festiwalu - Marta Mruk, Agata Soja, Patrycja Rozmus, Karolina Klusek, Wiktoria Marzec, Natalia Pyszczek, Natalia Dziama, Sara al Kantar. Jury podkreśliło wysoki poziom wykonawczy wokalistek z Opatowa i pochwaliło dobór trudnego, ambitnego repertuaru. Przyznano:
I miejsce dla Marty Mruk za profesjonalne wykonanie utworu pt. Grande Valse Brillante
III miejsce dla Agaty Soja za bezkonkurencyjne wykonanie piosenki pt. Niech żyje bal
wyróżnienia dla Natalki Dziama i Kingi Brodawki.

"Wielki sukces wokalistek Studia Piosenki działającego przy Opatowskim Ośrodku Kultury"

24 marca 2012r. w WDK w Kielcach odbyły się Chorągwiane Spotkania Artystyczne. Nasze solistki zaprezentowały bardzo wysoki poziom i zajęły miejsca na podium, Sara Al. Kantar- I miejsce, Patrycja Rozmus- II miejsce, Marta Mruk- III miejsce, Karolina Klusek zdobyła wyróżnienie.

Ponadto Patrycja Rozmus 21 marca 2012r. zaprezentowała Opatów w Lublinie podczas koncertu finalistów prestiżowego festiwalu DEBIUTY, którego jurorką była między innymi znakomita polska wokalistka Grażyna Łobaszewska.

Od września w Studiu Piosenki zajęcia odbywają się w piątki. Podczas zajęć pracujemy nad emisją głosu, prawidłowym oddechem, interpretacją utworów przygotowanych na koncerty i festiwale piosenki.

Wszystkich, którym w duszy gra muzyka i marzą o tym by śpiewać zapraszamy na zajęcia!

2011

2 stycznia 2011 jak co roku w Klasztorze Ojców Bernardynów w Opatowie odbył się wspaniały koncert kolęd i pastorałek, w którym brały udział wokalistki ze Studia Piosenki, uczniowie Szkoły Muzycznej działającej przy OOK oraz Orkiestra Dęta OOK. W przepięknym wykonaniu Marty Mruk mogliśmy usłyszeć Mizerna cicha a w bardzo ciekawej aranżacji Gdy Śliczna Panna śpiewanej przez Izę Michalczyk. Nie zabrakło również męskich głosów, które reprezentował Maciej Szcześniak a wykonał on Oj Maluśki, maluśki. Śpiewały również Sara Al. Kantar, Karolina Klusek, Agata Książkiewicz, Agata Soja i najmłodsze wokalistki Wiktoria Marzec i Magdalena Szcześniak. Publiczność nagrodziła koncert ogromnymi brawami.

9 stycznia w OOK miał miejsce XIX koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas wspaniałego widowiska mogliśmy zobaczyć między innymi wokalistki i wokalistów Studia Piosenki - Patrycja Rozmus, Marta Mruk, Sara Al. Kantar, Izabela Michalczyk, Karolina Klusek, Agata Książkiewicz, Wiktoria Marzec, Magdalena Cieśniewska , Adrian Gałka i Maciej Szcześniak.

15 stycznia w OOK odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym brali udział - Marta Mruk - III miejsce, Sara Al. Kantar - wyróżnienie, Izabela Michalczyk - wyróżnienie, Patrycja Rozmus, Karolina Klusek, Maciej Szcześniak, Agata Soja i najmłodsza wokalistka Wiktoria Marzec, która zadebiutowała jako uczestniczka swojego pierwszego festiwalu.

2010

10 stycznia w Opatowskim Ośrodku Kultury jak co roku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na której wystąpiły solistki Studia Piosenki Agata Książkiewicz, Patrycja Rozmus, Patrycja Nowak, Karolina Klusek, Małgorzata Maleszak.

8 marca w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Opatowie miała miejsce uroczystość- DNIA KOBIET , na której występowały uczennice Studia Piosenki - Marta Mruk, Patrycja Rozmus i Agata Książkiewicz.

18 marca w Opatowskim Ośrodku Kultury odbył się Ogólnopolski Konkurs Piosenki WYGRAJ SUKCES - I etap. Uczestniczyli w nim - Marta Mruk, Patrycja Nowak, Patrycja Rozmus, Karolina Klusek, Małgorzata Maleszak, Agata Soja, Agata Książkiewicz, Maciej Szcześniak. Do drugiego etapu zakwalifikowali się : Patrycja Rozmus, Patrycja Nowak, Agata Książkiewicz, Marta Mruk, Maciej Szcześniak.

24 marca w Ożarowie odbyły się Harcerskie Spotkania Artystyczne, w których uczestniczyli : Małgorzata Maleszak, Marta Mruk, Patrycja Rozmus, Patrycja Nowak, Karolina Klusek, Agata Książkiewicz, Maciej Szcześniak. II miejsce zdobyła Patrycja Rozmus, otrzymała również nominację na Chorągwiane Spotkania Artystyczne w Kielcach.

27 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się CHORĄGWIANE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE SOLISTÓW I ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH , na których występowała solistka Patrycja Rozmus.

24 kwietnia w Opatowskim Ośrodku Kultury odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Brały w nim udział Marta Mruk, Patrycja Rozmus, Małgorzata Maleszak, Agata Soja, Karolina Klusek.

27 kwietnia w Ożarowie odbył się II etap Konkursu Piosenki Wygraj Sukces, na którym wyróżnienie otrzymała Patrycja Nowak.

18 maja w Opatowskim Ośrodku Kultury miało miejsce uroczyste otwarcie odremontowanej sali widowiskowej. Podczas koncertu mogliśmy posłuchać między innymi wokalistek Studia Piosenki : Patrycji Rozmus, Patrycji Nowak, Marty Mruk, Małgorzaty Maleszak.

30 maja w Opatowskim Ośrodku Kultury odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, w którym wzięła udział solistka Patrycja Rozmus oraz zespół wokalny Studia Piosenki AJOS.

30 maja w Kurozwękach odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej, na którym I miejsce wyśpiewała Patrycja Rozmus, a III miejsce Karolina Klusek. Ponadto w konkursie uczestniczyła Agata Soja.

10 czerwca w amfiteatrze Opatowskiego Ośrodka Kultury odbył się Festiwal Piosenki Religijnej Tobie Panie Śpiewać Chcę. Brały w nim udział solistki Małgorzata Maleszak i Sara Al. Kantar oraz zespół wokalny AJOS. W II kategorii I miejsce zdobyła Sara Al. Kantar, a III zespół AJOS a w III kategorii III miejsce otrzymała Małgorzata Maleszak.

21 czerwca w Opatowskim Ośrodku Kultury miała miejsce uroczystość wręczenia nagród najlepszym uczniom i ich nauczycielom roku szkolnego 2009/2010. Podczas tego wydarzenia występowały uczennice Studia Piosenki oraz zespół AJOS. Solistki Marta Mruk, Patrycja Rozmus, zespół w składzie Marta Mruk , Patrycja Rozmus, Karolina Klusek, Agata Soja, Agata Książkiewicz, Patrycja Nowak.

25 czerwca w Opatowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Podczas koncertu prezentowali się między innymi uczniowie Studia Piosenki. Podczas tegorocznych wakacji w każdą niedzielę bawiliśmy się wspólnie nad zalewem w Opatowie, gdzie podczas imprezy popisywały się swoimi możliwościami wokalnymi solistki ze Studia Piosenki : Patrycja Rozmus, Patrycja Nowak, Karolina Klusek, Sara Al. Kantar, Agata Książkiewicz, Marta Mruk.

10, 11, 12 września odbywały się JARMARKI OPATOWSKIE, podczas których prezentowali się uczniowie Studia Piosenki solo i w zespole wokalnym AJOS.

15 września na rynku miasta Opatów miała miejsce impreza dla dzieci Pierwszaki, na której śpiewały solistki Studia Piosenki M. Mruk, P. Rozmus, A. Soja, Sara Al. Kantar.

19 września w Opatowskim Ośrodku Kultury odbył się Ogólnopolski Przegląd Kabaretów, podczas którego wystąpiły wokalistki Studia Piosenki M. Mruk, P. Rozmus, Sara Al. Kantar, P. Nowak.

26 września w Masłowie na lotnisku odbyła się impreza plenerowa ŚWIĘTO LATAWCA, na której czas uprzyjemniał występ solistek Opatowskiego Studia Piosenki - M. Mruk, P. Rozmus, P. Nowak, Izy Michalczyk, Sary Al. Kantar.

23 października w Opatowskim Ośrodku Kultury odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki TALENTY 2010, w którym brały udział wokalistki Studia Piosenki. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Rozmus, a III miejsce zdobyła Sara Al. Kantar. Wszyscy uczestnicy festiwalu zaprezentowali bardzo wysoki poziom i bardzo ciekawy repertuar.

6 listopada w OOK miał miejsce Ogólnopolski Festiwal Jana Wojdaka TĘCZOWE PIOSENKI JANA WOJDAKA, w którym nie zabrakło oczywiście wokalistek i wokalistów ze Studia piosenki - Marta Mruk, Patrycja Rozmus Sara Al. Kantar, Iza Michalczyk, Karolina Klusek, Agata Książkiewicz, Patrycja Nowak, Adrian Gałka, Maciej Szcześniak.

13 listopada W OOK mogliśmy posłuchać bardzo ciekawego koncertu Opatowska Jesień Muzyczna, w którym śpiew przeplatał się z grą na instrumentach. Szkołę Muzyczna i Studio Piosenki reprezentowali najlepsi uczniowie.

14 listopada odbywały się na sali widowiskowej warsztaty wokalno-muzyczne poprowadzone przez instruktorów OOK . Brali w nich uczniowie Szkoły Muzycznej i Studia Piosenki oraz inni słuchacze.

16 grudnia w Starachowicach odbywały się eliminacje regionalne do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2010. Liczna grupa wokalistek reprezentowała tutaj Studio Piosenki.

23 grudnia pod Urzędem Miasta w Opatowie odbyła się uroczysta wigilia, na której najpiękniejsze polskie kolędy śpiewane były przez zespół ze Studia Piosenki.

2009

24 października w Opatowskim Ośrodku Kultury odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki TALENTY, w którym udział wzięły Marta Mruk, Patrycja Rozmus, Agata Książkiewicz, Małgorzata Maleszak, Karolina Klusek.

7 listopada w Opatowskim Ośrodku Kultury miał miejsce Ogólnopolski Konkurs Piosenki Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka. Uczestniczyły w nim - Patrycja Rozmus, Patrycja Nowak, Karolina Klusek. Nominacje do koncertu galowego w Nowohuckim Centrum Kultury otrzymały Patrycja Nowak i Patrycja Rozmus.

14 grudnia w MCK w Ostrowcu Św. Odbyły się eliminacje wstępne Festiwalu Kolęd i Pastorałek , w Którym udział brały Patrycja Rozmus, Patrycja Nowak, Agata Soja, Agata Książkiewicz, Karolina Klusek.

27 grudnia w Klasztorze O. B. W Opatowie miał miejsce KONCERT KOLĘD, na którym występowały uczennice Studia Piosenki - Patrycja Rozmus, Agata Książkiewicz, Karolina Klusek, Małgorzata Maleszak.

"Wygraj sukces"

Już piętnasty raz Opatowski Ośrodek Kultury zorganizował eliminacje wstępne do konkursu piosenki "Wygraj sukces". 18 marca od godziny 10:00 w "Cafe 13" rozbrzmiewały piosenki w wykonaniu młodych wokalistów z naszego regionu.


Zobacz więcej
WIELKI SUKCES

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BUDAPESZT 8-12 października 2009    MALWINA MASTERNAK z Opatowskiego Ośrodka Kultury reprezentująca Opatów wyśpiewała w tegorocznym finale I MIEJSCE. Celem festiwalu jest nawiązanie kontaktów artystycznych dzieci i młodzieży z różnych państw, prezentacja mistrzostwa artystycznego, stwarzanie warunków międzynarodowej wymiany doświadczeń w sferze kultury, poznawanie tradycji narodowej, kultury i sztuki państw, uczestników Festiwalu. Według regulaminu festiwalowego należało przygotować 2 utwory nieprzekraczające 8 minut. Malwina zaśpiewała 2 piosenki w języku angielskim. Zgłoszenia na ten festiwal należało dokonać przesyłając płytę CD z nagranym repertuarem. Jury dokonywało kwalifikacji po przesłuchaniu nagrań. Jednak Malwina została nominowana przez Aleksandra Pałaca z TVP 1, po zajęciu I miejsca na festiwalu harcerskim Kielce 2009. Podający te informacje Zdzisław Staniszewski - dyrektor Opatowskiego Ośrodka Kultury nie kryje wielkiej radości z sukcesu młodej wokalistki. W momencie pisania tych informacji ( 11.10.2009r. Godz. 22,oo ) Malwina przebywa jeszcze na Węgrzech. Przed kilkoma godzinami zakończył się tam koncert laureatów połączony z rozdaniem nagród. O sukcesie dowiedziałem się przed chwilą podczas rozmowy telefonicznej - podaje Staniszewski. "Malwina zasłużyła na ten sukces, Ona pracuje nad śpiewem po kilka godzin dziennie. To niesłychanie pracowita, skromna, sympatyczna i utalentowana młoda osoba. Cieszę się, że Malwina ćwiczy w Opatowskim Ośrodku Kultury i reprezentuje Opatów na wszystkich festiwalach, jest wzorem dla rówieśników" - mówi dyrektor O.O.K. Po powrocie z Węgier Malwina poda więcej informacji na temat festiwalu.

"XXVI Festiwal Harcerski - Kielce 2009."

Kolejny sukces Studia Piosenki Opatowskiego Ośrodka Kultury, Malwina Masternak zdobyła Złotą Jodłę w XXVI Festiwalu Harcerskim Kielce 2009. W minioną sobotę 25 lipca zakończył się kolejny Festiwal Harcerski w Kielcach. Wieczorny koncert w amfiteatrze na Kadzielni, był podsumowaniem dwutygodniowego pobytu młodzieży uzdolnionej artystycznie. Uczestnikami tegorocznego festiwalu byli soliści, zespoły wokalne, zespoły taneczne z kraju i zagranicy, miedzy innymi z Ukrainy, Litwy a nawet z Chin Poza konkurencjami konkursowymi uczestnicy brali udział w warsztatach artystycznych, prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie śpiewu, tańca, teatru. Opatów reprezentowały wokalistki z O.O.K: Malwina Masternak, Anita Zawicka i Julia Darowska. Kolejny sukces Malwiny jest dowodem sukcesywnego rozwoju artystycznego młodej wokalistki. Sama mówi, że ćwiczy po kilka godzin dziennie. W Opatowskim Ośrodku Kultury uczy się dwa razy w tygodniu. Są to zajęcia emisyjne, dykcyjne, z kształcenia słuchu, z zespołem wokalnym i śpiew sceniczny z mikrofonem. Malwina Masternak jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Zdzisław Staniszewski dyr. O.O.K mile wspomina pobyt na Słowacji, gdzie Malwina zdobyła GRAND PRIX w międzynarodowym festiwalu piosenki.

MALWINA MASTERNAK ze STUDIA PIOSENKI
Opatowskiego Ośrodka Kultury
wygrała w niedzielę 25.01.2009r. dwa festiwale .

1).XVI ŚWIĘTOKRZYSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK.

Finał odbył się we Włoszczowie 25.01.2009r. Jury przyznało I miejsce i nagrodę MALWINIE MASTERNAK ze Studia Piosenki O.O.K., prowadzone przez wokalistkę jazzową z Warszawy mgr Magdalenę Kujawską. Aby dostać się do finału należało wystąpić i zakwalifikować się w eliminacjach w Skarżysku Kamiennej 18.01.2009r. Do finału komisja artystyczna zakwalifikowała najlepszych wykonawców z każdego regionu. Malwina zaśpiewała : Gdy się Chrystus rodzi, Mizerna,Cicha i Życzę Ci. Rada Artystyczna powołana przez organizatorów oceniała: dobór repertuaru, poziom warsztatu wykonawczego (interpretację, dynamikę, emisję głosu i dykcję) ogólny wyraz artystyczny. Uczestnikami konkursu mogły być osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 16 lat soliści, zespoły wokalne - muzyczne, wokalne, ludowe zespoły śpiewacze i chóry.

2). XIV FESTIWAL KOLĘD Puławy, 20-25 stycznia 2009 r.

I miejsce zajęła MALWINA MASTERNAK ze Studia Piosenki Opatowskiego Ośrodka Kultury. W Festiwalu występiły : chóry,zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, zespoły wokalno-instrumentalne i soliści. W sumie ponad 1000 osób. Jury brało pod uwagę wykonanie utworów, dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestników, ogólny wyraz artystyczny. Wykonawcy musieli zaprezentować 2 utwory konkursowe w tym przynajmniej jedną kolędę tradycyjną. MALWINA MASTERNAK zaśpiewała : Mizerna, Cicha i Życzę Ci.

"Sukces Studia Piosenki O.O.K"

Malwina Masternak reprezentująca Studio Piosenki Opatowskiego Ośrodka Kultury zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie w dniu 10 listopada 2008 r..Już po raz dziewiąty w Nowohuckim Centrum Kultury odbył się finał festiwalu, który zgromadził 70 wykonawców z całego kraju. Wcześniej odbyły się eliminacje regionalne w kilku miejscowościach. Opatowski Ośrodek Kultury organizował 8 listopada eliminacje regionalne. Finał festiwalu zakończył się koncertem galowym, w którym wystąpili laureaci i wokaliści, którzy nagrali nową płytę z Janem Wojdakiem. Publiczność wypełniła po brzegi wielką salę widowiskową NCK. Nie zabrakło członków zespołu "WAWELE". Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezydent Miasta Krakowa, przedstawiciele sponsorów festiwalu, Kawalerowie Orderu Uśmiechu i Rzecznik Praw Dziecka. Konkurs oceniało profesjonalne jury, w którym między innymi zasiadał Aleksander Pałac - reżyser i producent programów dla dzieci w TVP: "Teleranek" i "5 - 10 - 15". Malwinie Masternak towarzyszył w Krakowie muzyk, dyrektor O.O.K. - Zdzisław Staniszewski. Sama Malwina zauważa duże postępy w technice przede wszystkim dzięki systematycznym ćwiczeniom pod okiem fachowca - muzyka Magdaleny Kujawskiej z Warszawy, która od września 2008 r. prowadzi Studio Piosenki O.O.K. "Są wyniki i oby tak dalej. Dołożę wszelkich starań , aby Studio Piosenki rozwijało się i powróciło do dawnej świetności" - mówi dyrektor O.O.K. Zdzisław Staniszewski.

Początek strony

Copyright © 2007-2012
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie