Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski

2015

"Joy OF SINGING" WŁOSZCZOWA
W sobotę 28 lutego 2015r podopieczne pani Magdaleny Szemraj z Opatowskiego Ośrodka Kultury brały udział w eliminacjach wstępnych do ogólnopolskiego konkursu anglojęzycznego pt. "The Joy of singing" we Włoszczowie. Opatów reprezentowały: Barbara Chrapek, Karolina Klusek, Natalia Pyszczek, Patrycja Rozmus, Agata Soja, Anna Surma oraz Wiktoria Seweryńska. Poziom konkurencji był bardzo wysoki, mimo to dziewczyny pokazały na co je stać i wszystkie szczęśliwie przeszły do finału, który odbył się 7 marca 2015r. Dwie uczestniczki zostały wyróżnione i odebrały nagrody rzeczowe.
Były to Barbara Chrapek oraz Karolina Klusek. Nagrodę finansową oraz rzeczową za zajęcie trzeciego miejsca w swojej kategorii otrzymała Patrycja Rozmus śpiewając wielki przebój Whitney Houston - Run to you. Pozostała czwórka pomimo starań nie otrzymała żadnego wyróżnienia, ale to nie zniechęciło dziewczyn do szlifowania swoich talentów i udziału w innych konkursach.
\Wiktoria Seweryńska\
2014

SUKCES PAULINY ANDZEL
1 grudnia odbyły się eliminacje wstępne do VIII Konkursu Piosenki " Śpiewamy przeboje naszych rodziców ". w Nowej Dębie. Uczestnicy walczyli o wejście do ścisłego finału i konkursu ostatecznego, który odbywał się 4 grudnia i wyłaniał laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W przesłuchaniach wzięło udział 120 solistów i zespołów muzycznych. Opatowski Ośrodek Kultury reprezentowali: Paulina Andzel, Julia Sapała, Zuzanna Wiśniewska, Anna Surma, Karolina Klusek, Agata Soja. Konkurencja była ogromna i ostatecznie jury wyłoniło 30 finalistów, w tym nasze solistki Paulinę Andzel, i Agatę Soję. W koncercie galowym zaszczytną nagrodę otrzymała Paulinka Andzel, która z Nowej Dęby przywiozła I miejsce, statuetkę i nagrodę rzeczową. Wyśpiewała wspaniały sukces, gratulujemy !

2014

REPREZENTANTKA OPATOWA NA MECIE "WYGRAJ SUKCES" !
Prestiżowy festiwal "Wygraj Sukces" łączy młodych, utalentowanych wokalistów z całej Polski. Kolejna jego edycja przyniosła opatowskiemu studiu piosenki duży sukces, do którego droga nie była łatwa. W eliminacjach wstępnych konkursu wzięło udział w sumie ponad 2000 solistów z każdego niemal zakątka naszego kraju. Kolejnym etapem były eliminacje regionalne, na których silna grupa z Opatowa zaprezentowała swoje umiejętności. 28 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie można było wysłuchać przepięknych wykonań reprezentantek Opatowskiego Ośrodka Kultury: Karoliny Klusek, Agaty Soja, Patrycji Rozmus i Natalii Pyszczek. Ostatnim przystankiem festiwalu był ścisły finał w Tarnobrzegu, do którego zakwalifikowała się Agata Soja. 17-letnia wokalistka znalazła się w złotej setce XIX Edycji konkursu. Opatów reprezentowała 13 czerwca w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Sukces wyśpiewała wzruszającą interpretacją utworu Grzegorza Turnaua "Znów Wędrujemy". Atmosfera na festiwalu jest niesamowita. Poznałam wielu wspaniałych ludzi. Cieszę się, że mogłam zaprezentować się między tak fenomenalnymi wokalistami. Myślę, że dzięki temu zdobyłam ogromne doświadczenie. - mówi Agata. Jestem bardzo wdzięczna mojej instruktorce Magdalenie Szemraj, bo to dzięki jej ciężkiej pracy mogę tutaj być. - dodaje młoda wokalistka. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy opatowskiego Studia Piosenki.
/Agata Soja/

2014

06.06.2014
GRAND PRIX -KAROLINA KLUSEK
06 06 2014 W Lipsku odbył się XVIII Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej -kategoria MUZYKA
Konkurs wokalny przebiegał w czterech kategoriach wiekowych, w których przyznano miejsca i wyróżnienia. Opatowski Ośrodek Kultury Studio Piosenki reprezentowała Karolina Klusek. Niezwykle wrażliwie, dojrzale i wzruszająco wykonała kompozycję Janusza Stokłosy pt. " Tylko w moich snach " , utwór pochodzący ze znanego musicalu METRO. Karolina ujęła jury swoją ciepłą, aksamitną, oryginalną barwą głosu i ciekawą interpretacją piosenki, zaskoczyła także ogromną siłą, mocą dźwięku ukrytą w filigranowej, delikatnej postaci. Pokonała ogromną konkurencję, uczestników z różnych stron Polski i otrzymała najwyższe wyróżnienie GRAND PRIX festiwalu. To wspaniały sukces wokalny i cudowna nagroda za talent, systematyczność, ciężką pracę i wytrwałość. Gratulujemy!

2013

21.06.2013
Sukcesy wokalne w Lipsku podsumowaniem całorocznej pracy w Studiu Piosenki
Dnia 21 czerwca w Lipskim Centrum Kultury odbył się XVII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Opatów reprezentowała silna kilkunastoosobowa grupa ze Studia Piosenki, które działa przy Opatowskim Ośrodku Kultury. W każdej nawet najmłodszej kategorii wiekowej mieliśmy swoich przedstawicieli. Poziom wykonań uczestników okazał się bardzo wysoki. Usłyszeliśmy różnorodny repertuar, w większości były to piosenki polskie w bardzo ciekawych aranżacjach i interpretacjach. Opatów zdobył aż 7 nagród. W pierwszej kategorii wiekowej od 6 do 10 lat II miejsce otrzymała Julia Sapała. W drugiej kategorii wiekowej od 11 do 13 lat I miejsce zdobył Szymon Banaś. W trzeciej kategorii wiekowej od 14 do 16 lat wyróżnienia otrzymały Karolina Klusek i Agata Soja. W ostatniej kategorii od 17 do 19 lat III miejsce zdobyła Patrycja Rozmus. Te sukcesy to wspaniałe podsumowanie roku artystycznego dla Studia Piosenki.

2013

07.02.2013
07 lutego w Zespole Szkół Nr 1 W Opatowie po raz VI odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.
Wokalistki naszego Studia Piosenki odniosły kolejne sukcesy - II miejsce w kategorii szkół średnich zdobyły ex aequo Agata Soja i Patrycja Rozmus.
W kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce wyśpiewała Wiktoria Seweryńska.
Gwiazdą festiwalu był irlandzki muzyk, wokalista, który uświetnił ten dzień krótkim występem muzycznym.
W festiwalu wzięły udział - Agata Soja, Patrycja Rozmus, Wiktoria Seweryńska, Barbara Chrapek, Marta Mruk, Karolina Klusek.

2012

15.12.2012
28.12.2012
XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE w Radomiu - sukces AGATY SOI
W grudniu w kilku miastach Polski, w Lipsku, Opocznie, Pionkach, Radomiu, Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Drzewicy, Białobrzegach, odbyły się eliminacje rejonowe do XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE, w których wzięło udział 1017 wykonawców.
15 grudnia w Lipsku w przesłuchaniach rejonowych uczestniczyły 4 wokalistki Studia Piosenki z Opatowskiego Ośrodka Kultury, przygotowane pod kierunkiem opiekuna artystycznego pani Magdaleny Szemraj - Karolina Klusek, Patrycja Rozmus, która otrzymała wyróżnienie, Marta Mruk, która również została wyróżniona oraz Agata Soja, która została nominowana do konkursu finałowego -
28 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Agata wraz z 25 wykonawcami, wyłonionymi w eliminacjach wstępnych przystąpiła do przesłuchań finałowych w Radomiu i znalazła się w ścisłej dziewiątce laureatów. Agata Soja reprezentująca Opatów zaśpiewała w koncercie galowym kolędę Gdy się Chrystus rodzi i ujęła wszystkich swoim mocnym, ciepłym głosem zdobywając III miejsce. W drugiej części koncertu na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej piosenki m. in Szymon Wydra z zespołem. Udział w festiwalu o tak wielkiej randze był dla Agaty dużym wyzwaniem, ta młodziutka wokalistka udowodniła, że nie brak jej talentu, serca i pracowitości, pokonała ogromną konkurencje.

10.11.2012
10 listopada w Domu Kultury we Włoszczowie odbyły się przesłuchania eliminacyjne do XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży TĘCZOWE PIOSENKI JANA WOJDAKA, w których udział brała młodziutka wokalistka Studia Piosenki - Barbara Chrapek. Otrzymała ona nominację do drugiego etapu, który odbywał się 16 i 17 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Basia brała udział w Koncercie Galowym i pośród kilkudziesięciu finalistów z całej Polski, reprezentowała Opatów. Dnia 27 listopada odbyły się eliminacje wstępne do VI Konkursu Piosenki z lat 70, 80 i 90 - ŚPIEWAMY PRZEBOJE NASZYCH RODZICÓW w Nowej Dębie. Opatów reprezentowało 7 wokalistek - Marta Mruk, Patrycja Rozmus, Agata Soja, Natalia Dziama, Natalia Pyszczek, Wiktoria Marzec, Kinga Brodawka. Do drugiego etapu, koncertu finałowego - 4 grudnia, zakwalifikowały się Marta Mruk, Patrycja Rozmus i Agata Soja. 4 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie solistki zaprezentowały wysoki poziom artystyczny, ambitny repertuar i wyśpiewały wysokie miejsca na podium. I miejsce zajęła Marta Mruk z piosenką NIE OPUSZCZAJ MNIE, którą wykonywała w języku francuskim, III miejsce Patrycja Rozmus z piosenką WOMEN IN LOVE.

18.10.2012
VII Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II w Bogorii
Sukces wokalistek ze Studia Piosenki - II miejsce w IV kategorii wiekowej ( SZKOŁY ŚREDNIE ) zajęła Patrycja Rozmus z piosenką ZEŚLIJ MI ANIOŁA.
Wyróżnienie również w IV kategorii otrzymała Agata Soja za piosenkę W MROKU JEST TYLE ŚWIATŁA.
Konkurs organizowany był przez Urząd Gminy w Bogorii, Starostwo Powiatowe w Staszowie oraz przez Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii.


Wielki sukces wokalistek Studia Piosenki działającego przy Opatowskim Ośrodku Kultury:

24 marca w WDK w Kielcach odbyły się Chorągwiane Spotkania Artystyczne. Nasze solistki zaprezentowały bardzo wysoki poziom i zajęły miejsca na podium, Sara Al. Kantar- I miejsce, Patrycja Rozmus- II miejsce, Marta Mruk- III miejsce, Karolina Klusek zdobyła wyróżnienie.

Ponadto Patrycja Rozmus 21 marca 2012r. zaprezentowała Opatów w Lublinie podczas koncertu finalistów prestiżowego festiwalu DEBIUTY, którego jurorką była między innymi znakomita polska wokalistka Grażyna Łobaszewska.

2011

15 Stycznia w OOK odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek , w którym III miejsce zdobyła Marta Mruk, a wyróżnienie otrzymały Izabela Michalczyk i Sara Al. Kantar.

2010

18 Marca w Opatowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje wstępne do Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Po przesłuchaniach do eliminacji regionalnych w Ożarowie zakwalifikowały się Patrycja Rozmus, Patrycja Nowak, Marta Mruk, Agata Książkiewicz, Maciej Szcześniak.

24 Marca w Ożarowie odbyły się Harcerskie Spotkania Artystyczne. II miejsce zajęła Patrycja Rozmus.

27 Marca w Ożarowie odbyły się eliminacje regionalne Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Nowak.

30 Maja w Kurozwękach miał miejsce Konkurs Piosenki Angielskiej.
I miejsce zajęła Patrycja Rozmus
III miejsce zajęła Karolina Klusek

10 Czerwca w Opatowskim Ośrodku Kultury w Amfiteatrze odbył się Festiwal Piosenki Religijnej Tobie Panie Śpiewać Chcę.
I miejsce w drugiej kategorii zajęła Sara Al. Kantar
III miejsce zajął zespół wokalny Ajos
III miejsce w trzeciej kategorii zajęła Małgorzata Maleszak

23 października w OOK odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki TALENTY, w którym III miejsce zajęła Sara AL. Kantar, a wyróżnienie otrzymała Patrycja Rozmus.

2009

15 Listopada w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się koncert galowy Festiwalu piosenki Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka, w którym prezentowały swoje umiejętności wokalne uczennice Studia Piosenki Patrycja Rozmus i Patrycja Nowak.

2008

VIII Konkurs Piosenki Angielskiej, Tarnobrzeg 2008 - udział w finale dla Anity Zawidzkiej
IX Festiwal Piosenki Angielskiej, Sandomierz 2008 - II m-ce dla Anity Zawidzkiej
Harcerskie Spotkania Artystyczne, Opatów 2008 - Wyróżnienie dla Anity Zawidzkiej
13 Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces" - eliminacje, Opatów 2008 - Wyróżnienie dla Agaty Soja

2007

VIII Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka", Kraków 2007 - udział w finale dla Anity Zawidzkiej
XVIII Ogólnopolski festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej, Dębica 2007 - wyróżnienie dla Anity Zawidzkiej
VI Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką "Warszawa da się lubić", Warszawa 2007 - III m-ce dla Anity Zawidzkiej
II Ogólnopolski Ekumeniczny Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "KAIROS" Warszawa 2007 - II m-ce dla Anity Zawidzkiej
12 Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces", Opatów 2007 - Wyróżnienie dla Katarzyna Macias
II Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II, Bogoria 2007 - Wyróżnienie dla Katarzyny Macias
Harcerskie Spotkania Artystyczne, Opatów 2007 - Wyróżnienie dla Katarzyny Macias

2006

VI Festiwal Piosenki Religijnej "Tobie Panie śpiewać chcę", Opatów 2006 - Wyróżnienie dla Katarzyny Macias
I Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej, Bogoria 2006 - Wyróżnienie dla Katarzyny Macias

Wcześniejsze lata

III Festiwal Piosenki Religijnej "Tobie Panie śpiewać chcę" Opatów 2003 - I m-ce dla Tercetu Wokalnego
I Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Talenty" Opatów, 2005 - II m-ce dla Agaty Soja
"Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" Kraków 2004 - udział w finale dla Agaty Soja

Początek strony

Copyright © 2007-2012
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie