Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum 2011
Archiwum 2012


Ignacy Krzyżanowski

2013

21.06.2013
Sukcesy wokalne w Lipsku podsumowaniem całorocznej pracy w Studiu Piosenki
Dnia 21 czerwca w Lipskim Centrum Kultury odbył się XVII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Opatów reprezentowała silna kilkunastoosobowa grupa ze Studia Piosenki, które działa przy Opatowskim Ośrodku Kultury. W każdej nawet najmłodszej kategorii wiekowej mieliśmy swoich przedstawicieli. Poziom wykonań uczestników okazał się bardzo wysoki. Usłyszeliśmy różnorodny repertuar, w większości były to piosenki polskie w bardzo ciekawych aranżacjach i interpretacjach. Opatów zdobył aż 7 nagród. W pierwszej kategorii wiekowej od 6 do 10 lat II miejsce otrzymała Julia Sapała. W drugiej kategorii wiekowej od 11 do 13 lat I miejsce zdobył Szymon Banaś. W trzeciej kategorii wiekowej od 14 do 16 lat wyróżnienia otrzymały Karolina Klusek i Agata Soja. W ostatniej kategorii od 17 do 19 lat III miejsce zdobyła Patrycja Rozmus. Te sukcesy to wspaniałe podsumowanie roku artystycznego dla Studia Piosenki.

2013

07.02.2013
07 lutego w Zespole Szkół Nr 1 W Opatowie po raz VI odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.
Wokalistki naszego Studia Piosenki odniosły kolejne sukcesy - II miejsce w kategorii szkół średnich zdobyły ex aequo Agata Soja i Patrycja Rozmus.
W kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce wyśpiewała Wiktoria Seweryńska.
Gwiazdą festiwalu był irlandzki muzyk, wokalista, który uświetnił ten dzień krótkim występem muzycznym.
W festiwalu wzięły udział - Agata Soja, Patrycja Rozmus, Wiktoria Seweryńska, Barbara Chrapek, Marta Mruk, Karolina Klusek.

2012

15.12.2012
28.12.2012
XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE w Radomiu - sukces AGATY SOI
W grudniu w kilku miastach Polski, w Lipsku, Opocznie, Pionkach, Radomiu, Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Drzewicy, Białobrzegach, odbyły się eliminacje rejonowe do XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE, w których wzięło udział 1017 wykonawców.
15 grudnia w Lipsku w przesłuchaniach rejonowych uczestniczyły 4 wokalistki Studia Piosenki z Opatowskiego Ośrodka Kultury, przygotowane pod kierunkiem opiekuna artystycznego pani Magdaleny Szemraj - Karolina Klusek, Patrycja Rozmus, która otrzymała wyróżnienie, Marta Mruk, która również została wyróżniona oraz Agata Soja, która została nominowana do konkursu finałowego -
28 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Agata wraz z 25 wykonawcami, wyłonionymi w eliminacjach wstępnych przystąpiła do przesłuchań finałowych w Radomiu i znalazła się w ścisłej dziewiątce laureatów. Agata Soja reprezentująca Opatów zaśpiewała w koncercie galowym kolędę Gdy się Chrystus rodzi i ujęła wszystkich swoim mocnym, ciepłym głosem zdobywając III miejsce. W drugiej części koncertu na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej piosenki m. in Szymon Wydra z zespołem. Udział w festiwalu o tak wielkiej randze był dla Agaty dużym wyzwaniem, ta młodziutka wokalistka udowodniła, że nie brak jej talentu, serca i pracowitości, pokonała ogromną konkurencje.

10.11.2012
10 listopada w Domu Kultury we Włoszczowie odbyły się przesłuchania eliminacyjne do XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży TĘCZOWE PIOSENKI JANA WOJDAKA, w których udział brała młodziutka wokalistka Studia Piosenki - Barbara Chrapek. Otrzymała ona nominację do drugiego etapu, który odbywał się 16 i 17 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Basia brała udział w Koncercie Galowym i pośród kilkudziesięciu finalistów z całej Polski, reprezentowała Opatów. Dnia 27 listopada odbyły się eliminacje wstępne do VI Konkursu Piosenki z lat 70, 80 i 90 - ŚPIEWAMY PRZEBOJE NASZYCH RODZICÓW w Nowej Dębie. Opatów reprezentowało 7 wokalistek - Marta Mruk, Patrycja Rozmus, Agata Soja, Natalia Dziama, Natalia Pyszczek, Wiktoria Marzec, Kinga Brodawka. Do drugiego etapu, koncertu finałowego - 4 grudnia, zakwalifikowały się Marta Mruk, Patrycja Rozmus i Agata Soja. 4 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie solistki zaprezentowały wysoki poziom artystyczny, ambitny repertuar i wyśpiewały wysokie miejsca na podium. I miejsce zajęła Marta Mruk z piosenką NIE OPUSZCZAJ MNIE, którą wykonywała w języku francuskim, III miejsce Patrycja Rozmus z piosenką WOMEN IN LOVE.

18.10.2012
VII Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II w Bogorii
Sukces wokalistek ze Studia Piosenki - II miejsce w IV kategorii wiekowej ( SZKOŁY ŚREDNIE ) zajęła Patrycja Rozmus z piosenką ZEŚLIJ MI ANIOŁA.
Wyróżnienie również w IV kategorii otrzymała Agata Soja za piosenkę W MROKU JEST TYLE ŚWIATŁA.
Konkurs organizowany był przez Urząd Gminy w Bogorii, Starostwo Powiatowe w Staszowie oraz przez Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii.


Wielki sukces wokalistek Studia Piosenki działającego przy Opatowskim Ośrodku Kultury:

24 marca w WDK w Kielcach odbyły się Chorągwiane Spotkania Artystyczne. Nasze solistki zaprezentowały bardzo wysoki poziom i zajęły miejsca na podium, Sara Al. Kantar- I miejsce, Patrycja Rozmus- II miejsce, Marta Mruk- III miejsce, Karolina Klusek zdobyła wyróżnienie.

Ponadto Patrycja Rozmus 21 marca 2012r. zaprezentowała Opatów w Lublinie podczas koncertu finalistów prestiżowego festiwalu DEBIUTY, którego jurorką była między innymi znakomita polska wokalistka Grażyna Łobaszewska.

2011

15 Stycznia w OOK odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek , w którym III miejsce zdobyła Marta Mruk, a wyróżnienie otrzymały Izabela Michalczyk i Sara Al. Kantar.

2010

18 Marca w Opatowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje wstępne do Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Po przesłuchaniach do eliminacji regionalnych w Ożarowie zakwalifikowały się Patrycja Rozmus, Patrycja Nowak, Marta Mruk, Agata Książkiewicz, Maciej Szcześniak.

24 Marca w Ożarowie odbyły się Harcerskie Spotkania Artystyczne. II miejsce zajęła Patrycja Rozmus.

27 Marca w Ożarowie odbyły się eliminacje regionalne Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Nowak.

30 Maja w Kurozwękach miał miejsce Konkurs Piosenki Angielskiej.
I miejsce zajęła Patrycja Rozmus
III miejsce zajęła Karolina Klusek

10 Czerwca w Opatowskim Ośrodku Kultury w Amfiteatrze odbył się Festiwal Piosenki Religijnej Tobie Panie Śpiewać Chcę.
I miejsce w drugiej kategorii zajęła Sara Al. Kantar
III miejsce zajął zespół wokalny Ajos
III miejsce w trzeciej kategorii zajęła Małgorzata Maleszak

23 października w OOK odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki TALENTY, w którym III miejsce zajęła Sara AL. Kantar, a wyróżnienie otrzymała Patrycja Rozmus.

2009

15 Listopada w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się koncert galowy Festiwalu piosenki Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka, w którym prezentowały swoje umiejętności wokalne uczennice Studia Piosenki Patrycja Rozmus i Patrycja Nowak.

2008

VIII Konkurs Piosenki Angielskiej, Tarnobrzeg 2008 - udział w finale dla Anity Zawidzkiej
IX Festiwal Piosenki Angielskiej, Sandomierz 2008 - II m-ce dla Anity Zawidzkiej
Harcerskie Spotkania Artystyczne, Opatów 2008 - Wyróżnienie dla Anity Zawidzkiej
13 Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces" - eliminacje, Opatów 2008 - Wyróżnienie dla Agaty Soja

2007

VIII Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka", Kraków 2007 - udział w finale dla Anity Zawidzkiej
XVIII Ogólnopolski festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej, Dębica 2007 - wyróżnienie dla Anity Zawidzkiej
VI Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką "Warszawa da się lubić", Warszawa 2007 - III m-ce dla Anity Zawidzkiej
II Ogólnopolski Ekumeniczny Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "KAIROS" Warszawa 2007 - II m-ce dla Anity Zawidzkiej
12 Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces", Opatów 2007 - Wyróżnienie dla Katarzyna Macias
II Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II, Bogoria 2007 - Wyróżnienie dla Katarzyny Macias
Harcerskie Spotkania Artystyczne, Opatów 2007 - Wyróżnienie dla Katarzyny Macias

2006

VI Festiwal Piosenki Religijnej "Tobie Panie śpiewać chcę", Opatów 2006 - Wyróżnienie dla Katarzyny Macias
I Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej, Bogoria 2006 - Wyróżnienie dla Katarzyny Macias

Wcześniejsze lata

III Festiwal Piosenki Religijnej "Tobie Panie śpiewać chcę" Opatów 2003 - I m-ce dla Tercetu Wokalnego
I Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Talenty" Opatów, 2005 - II m-ce dla Agaty Soja
"Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" Kraków 2004 - udział w finale dla Agaty Soja

Początek strony

Copyright © 2007-2012
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie