Menu

Aktualności
Struktura organizacyjna
Kalendarz imprez
Ogłoszenia
Radio Opatów
Szkoła muzyczna
Kino studyjne
Orkiestra dęta
Studio piosenki
Kapela Ludowa
Sekcja taneczna
Sekcja
teatralno-recytatorska
Zespoły muzyczne
Sekcja plastyczna
Sekcja szachowa
Sekcja tenisa stołowego
Sekcja fotograficzna
Sekcja bilardowa
Kontakt
Archiwum
SEKCJA SZACHOWA

Do zadań Sekcji należy:

- organizacja rozgrywek szachowych,
- organizacja turnieii szachowych,
- zajęcia prowadzi Pan Andrzej Wójcik,
- zajęcia raz w tygodniu w piątek w godz. 16.00 - 20.00

Zapraszamy

"II Wakacyjny Turniej Szachowy" o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatów
20.08.17r.


W ubiegłą niedzielę w kawiarni „Gwarek” OOK o godz. 10:00 rozpoczął się „II Wakacyjny Turniej Szachowy” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatów. W zmaganiach szachowych udział wzięło 44 uczestników, min. z Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa, Poznania, Starachowic, Kielc i Lubartowa. Turniej przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych, a oto wyniki:

Kategoria seniorzy:
1.Michał Choina -Klub Hetman Ostrowiec Św.
2.Paweł Bartkiewicz -Klub LUKKS Miedziana Góra
3.Eugeniusz Małecki

Kategoria młodziki do lat 10:
1.Wiktor Gawlik- Klub Debiut Ostrowiec Św.
2.Sandra Papierz - Klub Debiut Ostrowiec Św.
3.Maria Grudzień -Klub Debiut Ostrowiec Św.

Kategoria juniorzy do lat 14:
1.Jan Choina – Hetman Ostrowiec Św. 2.Katarzyna Karyś -LUKKS Miedziana Góra
3.Kacper Kaczor – Klub Hetman Ostrowiec Św.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, kubki okazjonalne oraz upominki w postaci krówek opatowskich i pamiątek związanych z Opatowem, zaś laureaci zostali dodatkowo uhonorowani nagrodą w postaci pucharu.
Nagrody wręczali: w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Opatów Andrzeja Chanieckiego sekretarz UMiG Opatów Barbara Kłosińska,Roman Marchewka- prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie, Dorota Jopek- Dyrektor OOK oraz sędziowie turnieju: Andrzej Skrzypczak, Tomasz Skrzypczak i Andrzej Wójcik- instruktor sekcji szachowej OOK.
Organizatorem „II Wakacyjnego Turnieju Szachowego” był Opatowski Ośrodek Kultury w partnerstwie z Klubem szachowym „Debiut” z Ostrowca Świętokrzyskiego. Nagrody ufundowali: Opatowski Ośrodek Kultury ,Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie i Urząd Miasta i Gminy Opatów.
Zapraszamy za rok w trzecią niedzielę sierpnia na "III Wakacyjny Turniej Szachowy". Prawo startu mają wszyscy miłośnicy szachów bez względu na wiek, płeć, przynależność klubową oraz posiadaną kategorię.


Sukces sekcji szachowej OOK w Suchediowie
24.01.2016 r.Dnia 24 stycznia 2016 r. odbył się turniej "GRAND PRIXr Gór Świętokrzyskich. ZIMA 2016 - turniej nr 5. Do 18 lat" w Suchedniowie. Sekcję szachową OOK reprezentowało dwóch zawodników: Filip Oparowski i Bartłomiej Wiśniewski. Na turnieju był bardzo wysoki poziom ze względu na obecność doświadczonych zawodników, min. z Krakowa , Radomia, Kielc.
Filip Oparowski uczęszczający od dwóch lat na zajęcia zajął 9 miejsce, co jest dużym sukcesem. Bartłomiej Wiśniewski - debiutant, zajął 14 miejsce. Był to jego pierwszy występ jako zawodnik BK, czyli bez kategorii. Świetnie poradził on sobie z zawodnikami o większym stażu gry: kat IV, III, II. Zawodnik ten rokuje wielkie nadzieje, ponieważ w bardzo krótkim czasie wykonał duży postęp w grze szachowej.
Sekcją szachową Opatowskiego Ośrodka Kultury opiekuje się od trzech lat instruktor Andrzej Wójcik.


Początek strony

Copyright © 2007-2012
Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie